تیمی از محققان به سرپرستی دانشمند مشهور جهان گزارش کردند:

الگوهای راه رفتن نشانگر مهمی در کاهش شناختی و بیماری آلزایمر است

تیمی از محققان کانادایی به سرپرستی دکتر مونترو-اوداسو که به دلیل تحقیقاتش در مورد رابطه بین تحرک و کاهش شناختی در پیری در جهان مشهور است، گزارش کردند: تنوع راه رفتن در بزرگسالان مسن می‌تواند پیش‌بینی کننده کاهش شناخت و بیماری آلزایمر باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از نوروساینس نیوز، تیمی از محققان کانادایی به سرپرستی دکتر مونترو-اوداسو که به دلیل تحقیقاتش در مورد رابطه بین تحرک و کاهش شناختی در پیری در جهان مشهور است، گزارش کردند: تنوع راه رفتن در بزرگسالان مسن می‌تواند پیش‌بینی کننده کاهش شناخت و بیماری آلزایمر باشد. محققان دریافتند که تنوع بیشتر در راه رفتن با عملکرد شناختی پایین‌تر همراه است و یک پیش‌بینی کننده دقیق بیماری آلزایمر با دقت 70 درصد است.

محققان کانادایی اولین کسانی هستند که مطالعه می‌کنند چگونه الگوهای مختلف در راه رفتن افراد مسن می‌توانند انواع مختلف زوال عقل را با دقت بیشتری تشخیص دهند و بیماری آلزایمر را شناسایی کنند.

یک مطالعه جدید توسط یک تیم تحقیقاتی کانادایی، به سرپرستی محققان لندنی از موسسه تحقیقات بهداشتی لاوسون و دانشگاه وسترن، الگوهای راه رفتن و عملکرد مغز 500 شرکت کننده‌ای را که در حال حاضر در آزمایش‌های بالینی ثبت نام کرده‌اند، ارزیابی کرد. یافته‌های آنها در خصوص آلزایمر و زوال عقل درمجله انجمن آلزایمر  منتشر شده است.

 

 

دکتر مونترو-اوداسو به دلیل تحقیقاتش در مورد رابطه بین تحرک و کاهش شناختی در پیری در جهان مشهور است. وی با هدایت تیم تحرک، ورزش و شناخت (MEC)  در لندن، پیشگام رویکردها و روش‌های تشخیصی جدید برای پیشگیری و مبارزه با زوال عقل زودرس است.

این مطالعه اختلالات راه رفتن را در سراسر طیف شناختی، از جمله افراد مبتلا به نقص ذهنی ذهنی، بیماری پارکینسون، اختلال شناختی خفیف، بیماری آلزایمر، زوال عقل بدن لوئی و زوال عقل پیشانی گیجگاهی و همچنین کنترل‌های شناختی مقایسه کرد.

 

چهار الگوی مستقل راه‌رفتن مشخص شد: ریتم، سرعت، تغییرپذیری و کنترل وضعیتی. فقط تنوع زیاد در راه رفتن با عملکرد شناختی پایین‌تری همراه بود و بیماری آلزایمر را با دقت 70 درصد شناسایی کرد. متغیر بودن راه رفتن به معنای نوسانات گام به گام در فاصله و زمان است که هنگام راه‌رفتن اتفاق می‌افتد.

دکتر فردریکو پروچینی فاریا دستیار تحقیق در لاوسون و فوق دکترا، خاطرنشان کرد: "این اولین شواهد قوی است که نشان می‌دهد تغییرپذیری راه رفتن نشانگر مهمی برای فرآیندهای رخ داده در مناطقی از مغز است که هم به اختلال شناختی و هم با کنترل حرکتی مرتبط هستند." شولیچ وسترن از دانشکده پزشکی و دندانپزشکی، که اولین نویسنده مقاله است، می‌گوید "ما نشان داده‌ایم که تنوع زیاد در راه‌رفتن به عنوان نشانگر این اختلال شناختی-قشر می‌تواند به طور قابل اعتماد بیماری آلزایمر را در مقایسه با سایر اختلالات تخریب عصبی تشخیص دهد."

هنگامی که اختلال عملکرد شناختی-قشر در حال وقوع است، توانایی فرد در انجام همزمان چندین کار تحت تأثیر قرار می‌گیرد، مانند صحبت کردن هنگام راه‌رفتن یا خردکردن سبزیجات هنگام گپ زدن با خانواده.

 

دکتر مونترو-اوداسو اضافه می کند: داشتن تنوع در راه رفتن به عنوان نشانگر حرکتی برای کاهش شناختی و انواع مختلف شرایط می‌تواند باعث شود که ارزیابی راه‌رفتن به عنوان یک آزمایش بالینی مورد استفاده قرار گیرد، به عنوان مثال بیماران از فناوری پوشیدنی استفاده می‌کنند. "ما می‌بینیم که تنوع راه‌رفتن شبیه آریتمی است. ارائه دهندگان مراقبت‌های بهداشتی می‌توانند آن را با بیماران در کلینیک اندازه‌گیری کنند، مانند نحوه ارزیابی ریتم قلب با الکتروکاردیوگرام ".

بودجه: این مطالعه اساساً توسط كنسرسیوم كانادایی در زمینه عصب كشی در پیری (CCNA) ، یك برنامه تحقیقاتی مشترك برای مقابله با چالش زوال عقل و سایر بیماری‌های تخریب اعصاب تأمین شد. CCNA با کمک مالی موسسه تحقیقات بهداشتی کانادا پشتیبانی شد.

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://neurosciencenews.com/walking-alzheimers-aging-17784/

زمان انتشار: پنج شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 94737

مطالب مرتبط :
آلزایمر

محققان پاسخ دادند :

آیا احساس درد می تواند نشان دهنده ی یک عامل خطر عمده برای آلزایمر باشد؟

یک مطالعه ی جدید نشان داده است که چگونه آستانه های مختلف درد می تواند نشان دهنده ی افزایش خطر آلزایمر باشد.

اولین آزمایش بالینی انسانی برای ارزیابی ژن درمانی بیماری آلزایمرآغاز شد

توسط محققان دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا سان دیگو؛

اولین آزمایش بالینی انسانی برای ارزیابی ژن درمانی بیماری آلزایمر آغاز شد

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا سان دیگو اولین آزمایش بالینی فاز اول انسان را برای ارزیابی ایمنی و اثر‌بخشی ژن‌درمانی برای رساندن پروتئین اصلی به مغز افراد مبتلا به بیماری آلزایمر (AD) یا اختلال شناختی خفیفMCI) ) شرایطی که اغلب مقدم بر زوال عقل کامل است، را با ۱۲ بیمار آغاز کرده اند.

طرد کردن بیماران مبتلا به کرونا، همه‌گیری را شدیدتر می‌کند/ رسانه‌ها درباره انگ نبودن ابتلا به کرونا، با مردم صحبت کنند

سرپرست مرکز بهداشت استان اصفهان:

طرد کردن بیماران مبتلا به کرونا، همه‌گیری را شدیدتر می‌کند/ رسانه‌ها درباره انگ نبودن ابتلا به کرونا، با مردم صحبت کنند

دکتر زهرا امینی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و سرپرست واحد سلامت اجتماعی مرکز بهداشت استان گفت: برچسب منفی زدن به بیماران مبتلا به کرونا و طرد کردن آنها، همه‌گیری این بیماری را در جامعه شدت می‌بخشد، که لازم است رسانه‌ها درباره انگ نبودن ابتلا به کرونا، با مردم بیشتر صحبت کنند.خبرنگار:حسینی مفرد

ویژگی جدید مرورگر اج؛

جایگاه اج در بین مرورگرهای وب ۲۰۲۰/ حالت مخصوص کودکان به Edge اضافه می‌شود

شیوع بیماری کرونا و استفاده از فضای مجازی و آموزش هایی که این روزها کودکان و نوجوانان در فضای مجازی دریافت می کنند نیاز به پالایش از طرف والدین است اضافه شدن حالت مخصوص کودکان در مرورگر Edge نوعی آسودگی خاطر را برای والدین فراهم می‌کند.

آزمایش داغ

در جهان؛

صدور اولین تاییدیه اخلاقی "چالش انسانی" کروناویروس توسط انگلیس

یک هیئت اخلاقی که نظارت بر آزمایشات بالینی را امروز در انگلستان انجام داده است، اعلام کرد: یک تیم تحقیقاتی در آنجا می‌تواند داوطلبان را با ویروس عامل کو.ید۱۹ آلوده کند، این اولین مطالعه عفونت عمدی یا"چالش انسانی" ویروس کرونا در جهان است که تاییدیه اخلاقی را در انگلستان دریافت کرد، افرادی که آلوده می‌شوند به سرعت رمدیسیور می‌گیرند.

۱۲۳۴

محققان انجمن نورورادیولوژی فرانسه گزارش کردند:

کووید۱۹به ناهنجاری‌های خطرناک چشم منجر می‌شود

محققان انجمن نورورادیولوژی فرانسه بر طبق مطالعه‌ای بر روی ۱۲۹ بیمار مبتلا به کووید۱۹شدید، اعلام کردند: یک نتیجه جدید و ماندگار از عفونت کووید۱۹شناسایی شده است. آنها ناهنجاری‌های قابل توجهی را در چشم مبتلایان به ویروس کرونا شناسایی کرده‌ و گفته اند غربالگری چشم در تمام بیماران کووید۱۹شدید ضرورت دارد.

ی

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد:

رسالت بسیج علمی حل مسائل و معضلات کشور است

میرقانعی گفت: رسالت ما حل مسائل و معضلات کشور است. لذا اگر کسی ابداع و اختراعی دارد که می‌تواند منجر به حل مسائل استان شود از آن استقبال می‌کنیم.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب