در جهان؛

صدور اولین تاییدیه اخلاقی "چالش انسانی" کروناویروس توسط انگلیس

یک هیئت اخلاقی که نظارت بر آزمایشات بالینی را امروز در انگلستان انجام داده است، اعلام کرد: یک تیم تحقیقاتی در آنجا می‌تواند داوطلبان را با ویروس عامل کو.ید۱۹ آلوده کند، این اولین مطالعه عفونت عمدی یا"چالش انسانی" ویروس کرونا در جهان است که تاییدیه اخلاقی را در انگلستان دریافت کرد، افرادی که آلوده می‌شوند به سرعت رمدیسیور می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از ساینس مگ، یک هیئت اخلاقی که نظارت بر آزمایشات بالینی را امروز در انگلستان انجام داده است، اعلام کرد: یک تیم تحقیقاتی در آنجا می‌تواند داوطلبان را با ویروس عامل کو.ید19 آلوده کند، این اولین مطالعه"چالش انسانی" ویروس کرونا در جهان است که تاییدیه اخلاقی را در انگلستان دریافت کرد، افرادی که آلوده می‌شوند به سرعت رمدیسیور می‌گیرند، آنها هدف این کار را کمک به تحقیقات واکسن اعلام کرده همچنین می‌خواهند بدانند آیا رمدیسیور به عنوان یک درمان پیشگیرانه خیلی زود اثر دارد.

آزمایش داغ "چالش انسانی"، به عنوان اولین قدم، تعیین کننده پایین‌ترین سطح ویروس کرونا ویروس همه‌گیر ، SARS-CoV-2 ، مورد نیاز برای آلوده شدن داوطلبان سالم و جوان است. محققان سپس قصد دارند داوطلبان اضافی را واکسینه کنند و آنها را در معرض "دوز چالش" قرار دهند تا ارزیابی محافظت و پاسخ‌های ایمنی مرتبط با آن را انجام دهند.

مدل چالش انسانی که مدت‌ها برای آنفلوآنزا و چندین بیماری عفونی دیگر مورد استفاده قرار می‌گرفت، امکان مقایسه سریع واکسن‌های مختلف را فراهم می‌کند و روش ساده‌تری برای تعیین علت کار یا شکست آنها نسبت به آزمایشات مقیاس بزرگ اثربخشی در حال انجام است. با این حال، خطر اجتناب ناپذیر آزمایشات چالش کووید19 این است که این بیماری حتی در افراد جوان و سالم نیز می‌تواند کشنده باشد و هیچ داروی "نجات دهنده" اثبات شده‌ای وجود ندارد، درمانی که به طور قابل اعتماد عفونت SARS-CoV-2 را متوقف کند، حتی یک عفونت خفیف SARS-CoV-2 می‌تواند عواقب طولانی مدت داشته باشد و می‌گویند سوالاتی را که چالش‌های انسانی برطرف می‌کنند نیز می‌توان از طریق آزمایش های واکسن معمولی پاسخ داد.

هنوز هم بسیاری از افراد در انگلستان و سایر کشورها تمایل خود را برای شرکت در چنین مطالعاتی اعلام کرده‌اند. و دانشمندان گفته‌اند که علیرغم موفقیت چندین واکسن کووید19 در ماه‌های اخیر، آزمایشات می‌توانند اطلاعات حیاتی را ارائه دهند.

تیم انگلیس که امروز اجازه حرکت به جلو را کسب کرده است، 90 داوطلب سالم بین 18 تا 30 سال را انتخاب می‌کند و پس از قرار‌دادن آنها در مقادیر مختلف کروناویروس جدید ، آنها را 24 ساعته قرنطینه و نظارت می‌کند. بازرسان اصلی آزمایش، کریستوفر چیو از امپریلال می‌گوید، افرادی که آلوده می‌شوند به سرعت remdesivir ، دارویی که در چندین کشور برای درمان افراد آلوده در معرض خطر شدید کووید19 یا بیمارانی که در بیمارستان بستری شده اند، ارائه می‌شود. کالج لندن "ما دو بار در روز اندازه‌گیری بار ویروسی انجام خواهیم داد، بنابراین ممکن است بتوانیم ببینیم که آیا رمدیسیور به عنوان یک درمان پیشگیرانه خیلی زود اثر دارد."

رمدیسیور فقط در بیماران بستری در بیمارستان مورد آزمایش قرار گرفته است که نتایج متفاوتی دارد، اما مدت‌هاست کاشفان آن ادعا می‌کنند اگر به افراد مبتلا به عفونت زودتر داده شود، نتیجه بهتری خواهد داشت. با این حال حتی اگر ‌رمدیسیور از بروز بیماری در این داوطلبان جلوگیری کند، دادن دارو به افراد تازه آلوده به احتمال زیاد در مقیاس وسیع عملی نیست زیرا باید آن را تزریق کرد، نسبتاً گران است و بیشتر افراد علائم خفیفی دارند یا بدون درمان اصلاً علائمی ندارند.

 

از آزمایشات چالش انسانی می‌توان برای مطالعه واکسن‌هایی استفاده کرد که برای موثرتر بودن در برابر انواع اخیر کروناویروس جدید که با سرعت بیشتری انتقال می‌یابند، از پاسخ ایمنی طفره می‌روند یا هر دو را انجام می‌دهند، اصلاح شده اند. اما در مطالعه اولیه انگلیس، قبل از اینکه بیشترین نگرانی برای سویه‌های جدید ظاهر شود، اما فعلا از جداسازی ویروس به دست آمده در تابستان 2020 استفاده خواهد شد. چیو می‌گوید: "ما در حال بررسی این هستیم که کدام یک از گزینه‌های بعدی را دنبال کنیم تا بیشتر برای آزمایش واکسن‌های مهندسی مجدد مناسب باشند."

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://www.sciencemag.org/news/2021/02/aid-vaccine-research-uk-approves-deliberate-infections-volunteers-coronavirus

زمان انتشار: شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 94771

مطالب مرتبط :
کروناویروس

مقاله جدید Natue: احتمال وقوع یک پاندمی دیگر اصلا کم نیست

با درگیری عمیقی که پاندمی کرونا برای دنیا ایجاد کرده است، یک سوال اساسی برای همگان این است که آیا ما در آینده نزدیک ممکن است شاهد همه گیری یکی دیگر از اعضای خانواده کروناویروس ها باشیم؟

فایزر۱

پاسخ ضعیف واکسن Pfizer در برابر کرونای آفریقایی

مطالعه ای جدید بیان دارد که واکسن Pfizer-BioNTech کرونا یک واکنش ایمنی ضعیف در برابر نوع مسری موجود در آفریقای جنوبی ایجاد می کند که اکنون نیز در ایالات متحده شناسایی شده است.

دانشمندان نخاع آسیب دیده را با استفاده از سلول‌های بنیادی خود بیماران ترمیم کردند

با همکاری دانشگاه ییل و ساپورو ژاپن؛

دانشمندان نخاع آسیب دیده را با استفاده از سلول‌های بنیادی خود بیماران ترمیم کردند

محققان دانشگاه ییل و دانشگاه پزشکی ساپورو ژاپن گزارش کردند تزریق سلولهای بنیادی مشتق شده از مغز استخوان خود بیمار، عملکرد حرکتی را در افراد آسیب دیده نخاع طی چند هفته به طور قابل توجهی بهبود بخشید، کارآزمایی بالینی بر روی تعداد ۱۳ بیمار از ۲۱ تا ۶۶ سال و از هر دو جنس انجام شد.

یخ

حل ساختار بلوری شکل جدید و عجیب یخ

دانشمندان ۱۸ نوع ماده مختلف را طبقه بندی کرده اند که هر کدام ساختار بلوری منحصر به فرد خود را دارند و اکنون نوع دیگری به نام ice XIX را به این لیست اضافه کرده اند.

برقراری ارتباط دو طرفه با افراد در حالت رویای تعاملی

چهار آزمایش مستقل در سراسر جهان نشان داده است که امکان برقراری ارتباط دو طرفه با افراد در حالت عجیب و توهم آمیز رویای شفاف، باز کردن زمینه جدیدی از تحقیقات "رویای تعاملی" در زمان واقعی وجود دارد.

 بیمار پیوند عضو پس از دریافت ریه‌های آلوده به کووید می‌میرد

مقامات دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان گزارش کردند:

بیمار پیوند عضو پس از دریافت ریه‌های آلوده به کووید می‌میرد

مقامات دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان گزارش کردند: زنی در میشیگان پس از پیوند دو ریه آلوده از اهدا کننده‌ای که مشخصاً به ویروس عامل بیماری پناه داده است، به کووید۱۹ مبتلا شد و بعد از دو ماه درگذشت - علی رغم اینکه اهداکننده هیچ نشانه‌ای از بیماری نشان نداد و در ابتدا آزمایش منفی داشت.

بیانیه بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان در دفاع از طرح مهم «اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریم‌ها»

بیانیه بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان در دفاع از طرح مهم «اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریم‌ها»؛

ایران سربلند و قوی نباید گام‌های پیشرفت صنعتی و هسته‌ای خویش را متوقف نماید

بسیج اساتید دانشگاه صنعتی اصفهان در دفاع از طرح مهم «اقدام راهبردی مجلس شورای اسلامی برای لغو تحریم‌ها» با صدور بیانیه ای اعلام کرد: بدون رفع این تحریم‌های ظالمانه که قابل راستی آزمایی از سوی ملت ایران باشد، ایران سربلند و قوی نباید گام‌های پیشرفت صنعتی و هسته‌ای خویش را متوقف نماید.

اولین آزمایش بالینی انسانی برای ارزیابی ژن درمانی بیماری آلزایمرآغاز شد

توسط محققان دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا سان دیگو؛

اولین آزمایش بالینی انسانی برای ارزیابی ژن درمانی بیماری آلزایمر آغاز شد

محققان دانشکده پزشکی دانشگاه کالیفرنیا سان دیگو اولین آزمایش بالینی فاز اول انسان را برای ارزیابی ایمنی و اثر‌بخشی ژن‌درمانی برای رساندن پروتئین اصلی به مغز افراد مبتلا به بیماری آلزایمر (AD) یا اختلال شناختی خفیفMCI) ) شرایطی که اغلب مقدم بر زوال عقل کامل است، را با ۱۲ بیمار آغاز کرده اند.

طرد کردن بیماران مبتلا به کرونا، همه‌گیری را شدیدتر می‌کند/ رسانه‌ها درباره انگ نبودن ابتلا به کرونا، با مردم صحبت کنند

سرپرست مرکز بهداشت استان اصفهان:

طرد کردن بیماران مبتلا به کرونا، همه‌گیری را شدیدتر می‌کند/ رسانه‌ها درباره انگ نبودن ابتلا به کرونا، با مردم صحبت کنند

دکتر زهرا امینی عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و سرپرست واحد سلامت اجتماعی مرکز بهداشت استان گفت: برچسب منفی زدن به بیماران مبتلا به کرونا و طرد کردن آنها، همه‌گیری این بیماری را در جامعه شدت می‌بخشد، که لازم است رسانه‌ها درباره انگ نبودن ابتلا به کرونا، با مردم بیشتر صحبت کنند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب