یک دانشجوی رشته بیهوشی:

پزشکی، تربیت روح است

دانشجوی رشته بیهوشی گفت: دانشگاه علوم پزشکی ایران دانشجویان را با آموزش های تخصصی، پزشکانی متعهد و متخصص برای جامعه تربیت می‌کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری تهران بزرگ؛ هانیه قلندری دانشجوی ترم آخر رشته بیهوشی دانشگاه علوم پزشکی ایران در خصوص معرفی دانشگاه خود در گفتگو با خبرنگار علم و فناوری گفت: ساختمان دانشگاه علوم پزشکی ایران یک ساختمان هفت طبقه ای است که دارای لابی می‌باشد و هر طبقه آن ضمن داشتن کتابخانه سالن مطالعه مجزا برای دختران و پسران دارد.

وی افزود: این دانشگاه از کتابخانه دیجیتال نیز برخوردار است و هم دروس تخصصی و هم دروس عمومی را ارائه می‌هد.

این دانشجوی بیان کرد: اینترنت دانشگاه محدودیت کاربر دارد یعنی هم زمان چند نفر با هم نمی‌توانند وصل بشوند، با اینکه امکان دسترسی به تمام سایت ها را دارد ولی به قدری ضعیف است که کلاس ها را پوشش نمی‌دهد.

قلندری در خصوص سواد استادان این دانشگاه عنوان کرد: اکثر استادان مدرک دکترا دارند و استادان دروس تخصصی هم متخصص هستند و از سواد علمی بالایی برخوردارند به خوبی هم تدریس می‌کنند اما در نمره دهی به دورس تئوری حضور در کلاس لحاظ نمی‌شود و امتحان را خیلی سخت می‌گیرند و خوشبختانه امکان هیچگونه تقلبی وجود ندارد چرا که دانشجو باید خوب درس بخواند تا بتواند با توجه به معلومات خود در امتحان قبول شود تا در آینده پزشک خوبی شود و اگر دید و نگاهمان معنوی باشد، مطمئنا پزشکی بهترین محیط برای تربیت معنوی است چرا که پزشکی، تربیت روح است.

این دانشجوی ترم آخر بیهوشی ادامه داد: در دورس عملی حضور در بیمارستان ها، تعداد روزهای حضور و تکلیف های عملی هر کدام به صورت جدا نمره دارند.

قلندری گفت: بیمارستان های رسول اکرم (ص)، فیروزگر، شفا یحی، رجایی، هاشمی نژاد، مطهری بیمارستان هایی هستند که هر ترم باید در یکی از آنها برای دروس علمی حضور داشته باشیم ولی متاسفانه در بیمارستان هایی که تعداد دانشجویانشان بیشتر است رفتار کادر درمان و پرسنل ها با دانشجویان تعریفی ندارد.

وی بیان کرد: تجهیزات دانشگاه به تازگی تعویض شده و خوب است اما از لحاظ گرمایشی و سرمایشی خوب نیست یا خیلی سرده یا خیلی گرم و کیفیت غذاهای آن هم معمولی است و رفتار حراست نیز با دانشجوها بسیار عالی است.

قلندری گفت: این دانشگاه دارای خوابگاه های زیادی واقع در صادقیه، ولیعصر و ... است که اتاق های تک نفره، دو نفره و چهار نفره با کیفیت خوبی دارند و اتاق های تک نفره برای مقاطع دکترا می‌باشد و شهریه آن بیشتر از دیگر اتاق ها است و برای رزرو آن یک ترم جلوتر باید اقدام کرد.

این دانشجوی متعهد در پایان اذعان داشت: اگر بخواهم برای دوستان دانشجوی هم رشته خودم یک توصیه داشته باشم این است که اوقات فراغت خود را در کتابخانه ها و سالن های مطالعه سپری کنند و تا می‌توانند بر معلومات خود بی‌افزایند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۱۱:۰۳

شناسه خبر: 94860

مطالب مرتبط :
۱

علم و فناوری گزارش می دهد؛

مافیای پزشکی، سد راه اصلاح نظام سلامت/آیا پای پزشکان چینی و هندی دوباره به ایران باز خواهد شد ؟

باتوجه به اعلام کارشناسان اکثر پزشکان فعلی، در بازه سنی ۴۵ تا ۶۰ سال هستند و در ۱۵ سال آینده، بیش‌ از ۵۰ هزار پزشک از چرخه خدمت‌رسانی خارج می‌شوند این بدان معناست، در صورتی که نظام دانشگاهی کشور با ظرفیت کنونی اقدام به جذب نیرو نماید ایران در آینده نه چندان دور، مجبور به واردات پزشک از سایر کشورها خواهد شد.

ژل رویال

محققان دانشگاه علوم پزشکی ایرانیان:

مصرف ژل رویال چربی‌های سفید بدن را کاهش دهید

محققان دانشگاه علوم پزشکی ایرانیان اعلام کردند، مصرف ژل رویال چربی‌های سفید بدن را کاهش داده و زمینه تقویت چربی‌های قهوه‌ای می‌شود.

۴

یک متخصص بیهوشی اعلام کرد:

خطر بیهوشی عمومی و مرگ و میر ناشی از آن بیشتر ازبی حسی موضعی است

استاد دانشگاه علوم پزشکی تهران و متخصص بیهوشی گفته است که به طور کلی خطر بیهوشی عمومی و مرگ و میر ناشی از آن از بی حسی موضعی بیشتر است؛ البته خطر تنها مربوط به نوع بیهوشی نیست و بخشی از آن به جراحی که تحت بیهوشی عمومی انجام می شود، برمی گردد زیرا این نوع جراحی ها سنگین تر هستند

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب