عملکرد ضعیف واکسن فایزر در برابر کرونای آفریقایی+عکس

عملکرد واکسن فایزر اگرچه در مقابل گونه اصلی و متداول ویروس بسیار امیدارکننده است، اما در قبال جهش های جدید ویروس کرونا در انگلستان و آفریقا حرفی برای گفتن ندارد.

یک مطالعه جدید نشان داده است که واکسن فایزر-بیون تک واکنش ایمنی ضعیف‌تری دربرابر سویه آفریقای جنوبی ویروس کووید-19 ایجاد می‌کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از ساینس الرت،‌ نتایج یک پژوهش جدید که در مجله پزشکی «نیواینگلند» منتشر شده است، نشان می‌دهد که واکسن فایزر حدود دو سوم کمتر آنتی بادی در نوع آزمایشگاهی سویه آفریقای جنوبی تولید می‌کند.

 واکسن فایزر در برابر کرونای آفریقایی عملکرد ضعیفی دارد

یک پژوهش جدید نشان داده است که واکسن فایزر اثربخشی کمتری بر روی سویه آفریقای جنوبی ویروس کووید-19 دارد. نوع آزمایشگاهی این سویه آفریقایی جنوبی دقیقا همان پروتئین سنبه را دارد، این سویه اکنون در 35 کشور و چندین ایالت در آمریکا شیوع پیدا کرده است.

واکسن فایزر و بیون تک در آزمایشتای که در سال 2020 انجام شد، 95 درصد اثربخشی دربرابر ویروس کووید-19 را نشان داد و درحقیقت اولین واکسنی بود که در بسیاری از کشورها مثل آمریکا و انگلیس تایید شد. این دو شرکت گفته اند که هدف آنها ساختن تقریبا 2 میلیارد دوز در پایان سال 2021 است.

سویه «بی-1.351» برای اولین بار در آفریقای جنوبی در ماه اکتبر کشف شد و اکنون در 35 کشور از جمله آمریکا و انگلیس شیوع یافته است.

«پی-یونگ شی» یکی از نویسندگان اصلی این پژوهش در اینباره به خبرگزاری رویترز گفت: « حتی اگر این واکسن‌ها اثربخشی کمتری در برابر سویه آفریقای جنوبی ویروس کووید-19 داشته باشند، اما همچنان برای محافظت در برابر ابتلای شدید و مرگ و میر بسیار کارا می‌باشد. برای درک کامل اینکه آیا این واکسن بر روی این سویه جدید موثر است یا خیر باید آزمایشات بالینی و ایجاد معیاری برای تعیین سطح آنتی بادی محافظ شکل بگیرد.»

واکسن کووید-۱۹ فایزر–بیوان‌تک با نام رمز BNT162b2 که بیشتر به عنوان واکسن کووید-۱۹ فایزر شناخته می‌شود، یک واکسن جهت پیشگیری از بیماری کووید-۱۹ است که توسط شرکت بیوان‌تک توسعه داده شده و توسط فایزر تولید و توزیع شده‌است. این واکسن به صورت دو دوز با فاصله سه هفته و به شکل تزریق عضلانی تجویز می‌شود. در حال حاضر توانایی این واکسن در جلوگیری از عفونت شدید در کودکان، زنان باردار یا افراد مبتلا به نقص سیستم ایمنی و همچنین مدت اثر آن مشخص نیست. این واکسن حاوی ماده موثره توزینامران است. شرکت فایزر پیش‌بینی کرده‌است که تا پایان سال ۲۰۲۱، ۱٫۳ میلیارد دوز این واکسن را تولید کند.

انتهای پیام/

 

خبرنگار: تیمور خسروی

 

زمان انتشار: یکشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 95021

مطالب مرتبط :
کرونا

کرونا ادامه دارد :

عفونت مجدد ویروس کرونا به خصوص در افراد زیر ۶۵ سال نادر به نظر می رسد

عفونت های قبلی تا ۸۰ درصد از حملات بعدی COVID-۱۹ محافظت می کنند.

ایمنی‌زایی نامیدکننده واکسن‌های فایزر و مدرنا برای گیرندگان پیوند عضو و نقص ایمنی

توسط محققان پزشکی جان هاپکینز ؛

یافته‌های ناامید‌کننده ایمنی‌زایی واکسن‌های "فایزر" و "مدرنا" برای گیرندگان پیوند عضو و نقص ایمنی منتشر شد

محققان پزشکی جان هاپکینز نتایج اولین بررسی نحوه پاسخ افرادی که پیوند اعضای جامد دریافت کرده‌اند و افرادی که دچار نقص ایمنی هستند و به اولین دوز یکی از دو واکسن "مدرنا" و "فایزر" پاسخ می‌دهند، به طرز ناامیدکننده‌ای نشان می‌دهد که تنها ۱۷ درصد این افراد آنتی بادی‌های قابل تشخیص علیه کروناویروس جدید تولید می‌کنند.

تبلیغات دروغین شرکت فایزر

تبلیغات دروغین شرکت فایزر

تبلیغات دروغین شرکت فایزر

واکسن

واکسن کرونا در ایستگاه اورژانس کشور

​مسئول اورژانس دانشگاه علوم پزشکی مازندران از تزریق واکسن کرونا بین ۶۰۰ نفر از پرسنل عملیاتی اورژانس مازندران خبر داد.

کرونا

کرونا هر روز ترسناک تر از دیروز :

شواهد جدید نشان می دهد که ویروس کرونا می تواند سلول های عضلانی قلب را آلوده کرده و از بین ببرد

این تحقیق شواهد قطعی ارائه می دهد که ویروس کرونا چگونه می تواند قلب را آلوده کرده و از بین ببرد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب