محققان گزارش کردند:

۲۰ درصد بیماران تحت درمان جایگزینی کامل زانو درگیر آسیب حاد کلیه می‌شوند

محققان کلینیک میو، روچستر، مین بر طبق در یک مطالعه که در مجله جراحی استخوان و مفصل منتشر شده است، گزارش کردند: تقریباً ۲۰ درصد بیماران تحت درمان جایگزینی کامل زانو درگیر آسیب حاد کلیه می‌شوند.

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان به نقل از مدیکال اکسپرس، بر طبق گزارش یک مطالعه که توسط محققان کلینیک میو، روچستر، مین در مجله جراحی استخوان و مفصل منتشر شده است آسیب حاد کلیه (AKI) در تقریباً 20 درصد از بیمارانی که تحت عمل جراحی جایگزینی آنتی بیوتیک "اسپیسر" و تزریق داخل وریدی(IV) برای درمان عفونت‌های عمقی پس از آرتروپلاستی کامل زانو تحت عمل جراحی قرار گرفته‌اند، رخ داده است.

توسط دکتر متیو پی عبدل و همکاران در کلینیک میو، روچستر، مین، گزارش کردند: بر اساس تحقیقات جدید، بیماران با بیماری مزمن کلیه (CKD) در معرض خطر بالایی از آسیب حاد کلیه هستند.

دوزهای بالای آنتی بیوتیک در سیمان استخوان با افزایش خطر آسیب حاد کلیه مرتبط است

عفونت‌های مفصلی عمیق و پروپروتز عارضه‌ای مخرب در عمل مفصلی مفصل زانو است. متداول‌ترین روش درمان آرتروپلاستی تبادل دو مرحله‌ای است که در آن کاشت زانو برداشته می‌شود تا درمان عفونت امکان‌پذیر شود. این امر اغلب با قرار دادن اسپیسرهای پرشده از آنتی بیوتیک سیمان استخوان (ALBC)  دنبال می‌شود، که دوزهای بالایی از آنتی بیوتیک‌ها را مستقیم و به طور مداوم به محل عفونت می‌رساند. پس از ریشه‌کن شدن عفونت، عمل دیگری برای قرار دادن پروتز جدید زانو انجام می‌شود.

با این حال‌، این خطر وجود دارد که دوزهای بالای آنتی بیوتیک از جداکننده‌ها، آنتی بیوتیک‌های IV، منجر به اثر سمی بر کلیه‌ها شود. این سمیت می‌تواند به آسیب حاد کلیه کمک کند: یک عارضه جدی که با کاهش ناگهانی عملکرد کلیه مشخص شده است. جراحان ارتوپدی شواهد کمی در مورد خطر آسیب حاد کلیه مربوط به اسپکرهای ALBC و آنتی بیوتیک‌های IV و حتی شواهد کمتری در مورد نتایج طولانی مدت بیمارانی که آسیب حاد کلیه دارند، می‌دانند.

دکتر عبدل و همکارانش؛ میزان، عوامل خطر و نتایج ‌ آسیب حاد کلیه را در 424 بیمار که تحت عمل جراحی تعویض مفصل دو مرحله‌ای با اسپیسرهای ALBC و آنتی بیوتیک IV برای جایگزینی مزمن زانو قرار گرفتند، مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. بیماران در کلینیک مایو بین سال‌های 2000 و 2017 تحت مدیریت قرار گرفتند. قبل از عمل، 15 درصد از بیماران سابقه بیماری مزمن کلیه (CKD) داشتند.

به طور کلی، 19 درصد بیماران مبتلا به آسیب حاد کلیه شدند در حالی که فاصله دهنده‌های ALBC در جای خود قرار داشتند و آنتی بیوتیک‌های IV تجویز می‌شدند. بیماران مبتلا به سابقه بیماری مزمن کلیه در مقایسه با بیماران بدون سابقه بیماری مزمن کلیه (45 درصد در مقابل 14 درصد) احتمالاً به آسیب حاد کلیه مبتلا می‌شوند. پس از سازگاری برای سایر عوامل، بیماران مبتلا به سابقه بیماری مزمن کلیه پنج برابر بیشتر در معرض آسیب حاد کلیه بودند (نسبت شانس 5.0).

این مطالعه چندین فاکتور خطر را برای آسیب حاد کلیه شناسایی کرده است، از جمله دوزهای بالای آنتی بیوتیک مورد استفاده در جداکننده‌هایALBC) ) به ویژه آنتی بیوتیکهای معمول وانکومایسین و آمینوگلیکوزید. برخی از فاکتورهای مرتبط با کاهش جریان خون در کلیه‌ها، از جمله فشار خون بالا، حجم خون کم و فیبریلاسیون دهلیزی (اختلال ریتم قلب) ، همچنین افزایش خطر آسیب حاد کلیه را پیش‌بینی می‌کنند. دیابت یکی دیگر از عوامل خطر مهم بود.

بیشتر بیماران مبتلا به آسیب حاد کلیه عملکرد کلیه را بازیافتند. با این حال، به طور متوسط ​​6 سال بعد از عمل، هشت بیمار مبتلا به بیماری مزمن کلیه شده بودند در حالی که چهار نفر تحت دیالیز بودند.

آسیب حاد کلیه یک عارضه نسبتاً شایع در بسیاری از شرایط و اقدامات پزشکی از جمله جراحی ارتوپدی و جراحی قلب است. این مطالعه شواهد جدیدی راجع به آسیب حاد کلیه در یک سری بزرگ از بیماران تحت درمان برای تعویض کامل زانو در یک مرکز درمانی ارائه می‌دهد.

این یافته‌ها به ویژه خطر بالای آسیب حاد کلیه در بیماران مبتلا به سابقه بیماری مزمن کلیه را نشان می‌دهد. دکتر عبدل و همکارانش بر اهمیت غربال‌گری برای شناسایی بیماران با کاهش احتمالی عملکرد کلیه قبل از عمل جراحی تعویض مفصل دو مرحله‌ای تأکید دارند.

این مطالعه همچنین توجه به خطر آسیب حاد کلیه مربوط به سمیت از فاصله دهندههای ALBC و آنتی بیوتیکهای IV را پررنگ میکند. دکتر عبدل و همكاران گام‌هایی را برای محدود كردن دوزهای خاص آنتی بیوتیك‌های مورد استفاده در اسپیسرها برداشته‌اند. با این حال، آنها اضافه می‌کنند ، "در حالی که دوزهای بالاتر آنتی بیوتیک در جداکننده‌های ALBC می‌تواند منجر به آسیب حاد کلیه شود، این دوزها نیز یک عامل اساسی برای ریشه کن کردن عفونت است."

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://medicalxpress.com/news/2021-03-high-acute-kidney-injury-patients.html

 

زمان انتشار: سه شنبه ۱۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱:۵۴

شناسه خبر: 95491

مطالب مرتبط :
فیلتر

تصفیه آب آشامیدنی با فیلترهایی از شاخه های درختان

مهندسان MIT فیلترهایی را از شاخه های درختان برای تصفیه آب آشامیدنی تولید می کنند و می توانند ۹۹درصد از باکتری‌های موجود در آب آلوده را از بین ببرند.

مقالات

سنجش درجه و اعتبار مجلات بین المللی و داخلی بر اساس شاخص Q

شاخص Q در مجلات علمی یکی از فاکتورهای سنجش و رتبه بندی علمی است که برای تفکیک مجلات درجه یک از مجلات فاقد اعتبار استفاده می شود.

نابینایی بیمار مبتلا به اختلال ژنتیکی نادر با یک تزریق معکوس شد

پزشکان دانشگاه پنسیلوانیا گزارش کردند؛

نابینایی بیمار مبتلا به اختلال ژنتیکی نادر با یک تزریق معکوس شد

یک بیمار پزشکی پن با یک فرم ژنتیکی نابینایی در دوران کودکی، پس از تزریق یک روش آزمایشی RNA درمانی در چشم، بینایی پیدا کرد که بیش از یک سال طول کشید.

نظریه‌های توطئه ما را تقسیم می‌کنند، چگونه درباره آنها صحبت کنیم؟

محققان می‌گویند:

نظریه‌های توطئه ما را تقسیم می‌کنند، چگونه درباره آنها صحبت کنیم؟

اعتقاد به تئوری‌های توطئه باعث ایجاد مشکلاتی در خانواده‌ها و دیگر روابط نزدیک می‌شود. رشد اعتقادات توطئه‌آمیز در نتیجه رسانه‌های اجتماعی است و برای کسانی که به توطئه اعتقاد دارند، یافتن سایر معتقدان و اشتراک اطلاعات غلط را آسان می‌کنند. محققان می‌گویند بحث در مورد نگرانی‌های شما برای نزدیکان شما که به توطئه اعتقاد دارند، نیاز به یک رویکرد بسیار دقیق دارد.

بی‌برنامه‌گی مشهود برای تعطیلات نوروز و رنگ‌بندی نمادین؛ نتیجه‌اش می‌شود سفرهای میلیونی مردم

مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با کروناویروس (کووید ۱۹) بسیج اساتید استان اصفهان؛

بی‌برنامه‌گی مشهود برای تعطیلات نوروز و رنگ‌بندی نمادین؛ نتیجه‌اش می‌شود سفرهای میلیونی مردم

حمید رضا خدایی مسئول کمیته بهداشتی کارگروه تخصصی مبارزه با کروناویروس (کووید ۱۹) بسیج اساتید استان اصفهان، گفت: بی‌برنامه‌گی مشهود برای تعطیلات نوروز و رنگ‌بندی نمادین؛ نتیجه‌اش می‌شود سفرهای میلیونی مردم با طیب خاطر به اقصی نقاط ایران، که در آینده نزدیک همه‌ی ایران قرمز می‌شود.

 مورد لخته شدن خون ملبورن

معاون ارشدترین مقام پزشکی استرالیا می‌گوید:

مورد لخته شدن خون ملبورن "احتمالاً" با واکسن آسترازنکا مرتبط است

معاون مقام ارشد پزشکی استرالیا می‌گوید "به احتمال زیاد" ارتباطی بین واکسن آسترازنکا و یک مرد در ملبورن که در بیمارستان بستری شده با لخته خون وجود دارد.

تغییر رویکرد به مدیریت جهادی زمینه پشتیبانی تولید، احساس دلگرمی و حرکت جدید تولید کننده است

معاون منابع انسانی بسیج اساتید استان اصفهان گفت:

تغییر رویکرد به مدیریت جهادی زمینه پشتیبانی تولید، دلگرمی تولید کننده و حرکت جدید است

بیژن شمس معاون منابع انسانی بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به شعار سال ۱۴۰۰ گفت:. تغییر رویکرد به مدیریت جهادی زمینه پشتیبانی تولید، احساس دلگرمی و حرکت جدید تولید کننده است.

دستیابی به تکنولوژی برتر تولید چسب‌های بین لایه‌ای محقق شد/ مسیر بومی سازی تولید فیلم‌های چند لایه تکمیل شد

توسط یک شرکت پیشتاز در حوزه تولید محصولات اکستروژن واکنشی؛

دستیابی به تکنولوژی برتر تولید چسب‌های بین لایه‌ای محقق شد

محققان یک شرکت پیشتاز در حوزه تولید محصولات اکستروژن واکنشی در مسیر بومی سازی تولید فیلم‌های چند لایه مورد استفاده در صنایع بسته‌بندی غذایی یک گام جلوتر رفته و تولید چسب‌های بین لایه‌ای قابل کاربرد در فیلم‌های چندلایه صنایع غذایی را طراحی و تولید کردند، آنها با توسعه این دانش چسب‌های بین لایه‌ای قابل کاربرد در لوله‌های پنج لایه و پوشش‌های پلی اتیلنی سه لایه در صنایع نفت و گاز را نیز طراحی و تولید کردند.

پروجکشن

اختراعی شگرف در علم پزشکی :

دوربین پاناسونیک در زمان جراحی، تصاویر را در زمان واقعی روی بیماران قرار می دهد

پاناسونیک یک سیستم جدید پروجکشن تصویربرداری پزشکی مادون قرمز (MIPS) ایجاد کرده است که نه تنها تغییرات شکل و موقعیت اندام ها را در زمان واقعی کنترل می کند، بلکه تصاویر را مستقیماً روی بیمار به عنوان راهنمای جراحان در طی عمل های پیچیده نشان می دهد.

روسیه اولین واکسن کووید برای حیوانات را ثبت کرد

با صدور بیانیه ای؛

روسیه اولین واکسن کووید برای حیوانات را ثبت کرد

روسیه روز چهارشنبه اعلام کرد اولین واکسن کرونا ویروس جهان را برای حیوانات ثبت کرده است، واکسن Carnivak-Cov از ابتدای اکتبر بر روی سگ، گربه، راسو، روباه و سایر حیوانات آزمایش شده و اثبات شده است که موثر است.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب