شناسایی گونه جدید کرونا ویروس به نام «مو»

گونه جدید ویروس کرونا که مو "Mu" نام دارد برای نخستین بار در ماه ژانویه در کلمبیا شناسایی شد. سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد که نام علمی گونه مو "B.۱.۶۱۲" است به نظر می‌رسد که این گونه در برابر واکسن‌ها مقاوم است اما لازم است در این زمینه مطالعات بیشتری بشود

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام، انگار نگرانی های مردم دنیا از پیک های پرجهش و خطرناک کرونا تمامی ندارد . هر بار سویه ای جدید از کرونا به معرفی می شود که خطرناک تر از پیک های قبلی است . هنوز کرونای دلتا رخت بر نبسته که گونه های جدیدی همچون" لامبدا " و " مو " نگرانی مسئولان و مردم را دو چندان کرده است.

جهش خاص کرونا بر خواص ویروس تاثیرگذار است

همه ویروس‌ها از جمله SARS-CoV-2 که باعث بروز بیماری کووید -۱۹ می‌شود با گذر زمان جهش می‌یابد. اکثر جهش‌ها باعث تغییر خواص ویروس‌ها نمی‌شود اما جهش‌های خاص می‌تواند بر خواص ویروس تأثیر بگذارد و سهولت انتشار، شدت بیماری و مقاومت آن در برابر واکسن‌ها، داروها و سایر اقدامات متقابل را تغییر دهد.

گونه جدید ویروس کرونا که مو "Mu" نام دارد برای نخستین بار در ماه ژانویه در کلمبیا شناسایی شد. سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرد که نام علمی گونه مو "B.1.612" است به نظر می‌رسد که این گونه در برابر واکسن‌ها مقاوم است اما لازم است در این زمینه مطالعات بیشتری بشود.

گونه مو (Mu) ویروس کرونا پس از شناسایی در کلمبیا، در سایر کشورهای آمریکای جنوبی و اروپا مشاهده شده است. سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرده است که شیوع جهانی گونه جدید ویروس کرونا در بین موارد متوالی کمتر از ۰.۱ درصد و در کلمبیا ۳۹ درصد است. نگرانی‌های گسترده‌ای در مورد ظهور جهش‌های جدید ویروس کرونا وجود دارد زیرا عفونت در سطح جهانی در حال افزایش است و نوع بسیار قابل انتقال دلتا به ویژه در میان افراد واکسینه نشده رو به رشد است.(منبع: ایمنا)

سازمان جهانی بهداشت سویه‌های خاص یا سویه‌هایی را که باید پایش و پیگیری شوند، با حروف الفبای یونانی نامگذاری می‌کند تا همگان بتوانند نام آن را به راحتی تلفظ کنند و همچنین از کاربرد نام کشورها و هرگونه اتهام زدن به کشور خاصی نیز جلوگیری شود.( coronomy.ir)

نگرانی های گسترده در خصوص جهش های جدید کروناویروس

سازمان جهانی بهداشت می گوید: اگرچه شیوع جهانی نوع مو در بر پایه موارد گزارش شده کاهش یافته و در حال حاضر کمتر از ۰.۱ درصد است، اما شیوع آن در کلمبیا و اکوادور به طور پیوسته افزایش یافته و به ترتیب به ۳۹ و ۱۳ درصد رسیده است( per.euronews.com)

نگرانی‌های گسترده‌ای در مورد ظهور جهش‌های جدید ویروس وجود دارد زیرا نرخ عفونت در سطح جهانی در حال افزایش است و نوع بسیار قابل انتقال دلتا به ویژه در میان افراد واکسینه‌نشده و در مناطقی که اقدامات ضدویروس کاهش یافته رو به رشد است.( eghtesadonline.com)

انتهای پیام /ن

 

 

 

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 97983

مطالب مرتبط :
۷۸

گزارش علم وفناوری از عارضه ای پوستی بجا مانده از کرونا

ماسکنه بازمانده کرونا / همچنان بهداشت شخصی را رعایت کنید

متخصصان بهداشت معتقدند که استفاده از ماسک یکی از سالم ترین و بهترین کارهایی است که می توانیم در طی بیماری همه گیر COVID-۱۹ انجام دهیم. از این گذشته، استفاده از پوشش صورت در جمع باعث می شود قطره های تنفسی از افراد آلوده به این بیماری در هوا پخش نشود؛ اما این استفاده بهداشتی عوارضی هم در پی داشته و دارد که این روزها موجب مشکلاتی برای شهروندان شده است .

ی

راهکارهای غلبه بر اضطراب کلاس اولی ها

کارشناس آسیب های آموزشی اظهار کرد: دانش‌آموزانی که در روز شروع سال تحصیلی با بی‌قراری و گریه علاقه‌ای به حضور در مدرسه ندارند، با اختلالات اضطرابی مواجه هستند.

بامار به درمان بیمار رفتند

درمان بیماری با مار

این مار سمی به داد انسان برای جنگ با کرونا می رسد. یک مولکول در سم یک نوع مار مانع از تولید مثل ویروس کرونا در سلول های میمون می شود. این اولین گام احتمالی به سوی دارویی برای مقابله با ویروس عامل کووید۱۹ است.

دستگاه دیپلماسی باید نگاهی نو به عاشورا داشته باشند/ مرز بندی با طاغوت یک اصل مهم و اساسی سیره امام حسین (ع) است

امام جمعه شاهین شهر گفت:

دستگاه دیپلماسی باید نگاهی نو به عاشورا داشته باشد/ مرزبندی با طاغوت یک اصل مهم و اساسی سیره امام حسین (ع) است

امام جمعه شاهین شهر در وبینار «نهضت حسینی و احیای امربه معروف و نهی از منکر در انقلاب اسلامی» با بیان این که سیاست خارجی و دستگاه دیپلماسی حتما باید نگاهی نو به عاشورا داشته باشند، گفت: مرز بندی با طاغوت یک اصل مهم و اساسی در سیره امام حسین علیه السلام است.

ی

شیر مادران واکسینه شده حاوی آنتی بادی است

متخصصان آمریکایی در یک بررسی دریافته اند که، مادران شیردهی که در برابر بیماری کووید-۱۹ واکسینه شده اند، شیرشان حاوی میزان قابل توجهی از آنتی بادی است که می تواند از نوزاد در برابر بیماری محافظت کند.

یب

جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا هرمزگان در جلسه کمیته های تخصصی ستاد :

فرمانداران هرگونه کمبود اکسیژن را سریعا اطلاع دهند/ اعزام نیروهای جدید پرستاری به شهرستان های هرمزگان

جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا هرمزگان گفت: با دستور استاندار هرمزگان ۱۰۰ تخت ویژه بیماران کرونایی در محل نمایشگاه های دائمی بندرعباس تجهیز برپا شده است و فرمانداران کمبودهارا گزارش دهند.

کرمان و کرونا

انچه مسئولان در خصوص قطع ذنجیره انتقال ویروس مهم می دادنند؛

جولان کرونایی در شهرستان های کرمان / ۸۵ درصد بیماران کرونایی با استراحت و مسکن در منزل درمان می شوند

نکته قابل تامل اما نگران کننده در بیمارانی که درگیری خانوادگی بیماری کویید ۱۹ را پیدا می کنند، این تصور است که در جمع خانوادگی خود مبتلا به کرونا نمی‌شوند در حالی که ردپای حضور بیماران ‌مبتلا در مراسم های شادی ، عزا و دورهمی بیش از هر زمانی است در برخی مواقع ۸۵ تا ۹۰ درصد بیماران مبتلا به کرونا تنها با مصرف مسکن ساده و استراحت در منزل بهبود می یابند.

ماسک

این ماسک می تواند تا ۹۹/۹۹ درصد ویروس کرونای موجود در هوا را نابود کند !

به تازگی نسل جدیدی از ماسک های ضدکرونا به نام "UVMask" ساخته شده که علاوه بر آنکه خودش را به طور خودکار استریلیزه کرده و می توان چندین بار از آن استفاده کرد، تا ۹۹/۹۹ درصد ویروس کرونای موجود در هوا را که توسط کاربر استنشاق می شود را نیز می تواند نابود نماید .

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب