رئیس جمهور در طبس عنوان کرد

​معادن و کشاورزی دو اولویت مهم در خراسان جنوبی است

آیت الله رئیسی با تاکید براینکه تصمیمات مهمی برای رفع محرومیت های خراسان جنوبی گرفته می شود، گفت: معادن خراسان جنوبی و ظرفیت های کشاورزی دو الویت است که وزارت خانه های مربوطه باید برای احیای این ظرفیت های بر زمین مانده پای کار بیایند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی، صبح امروز رئیس جمهور به همراه چند تن از وزرای دولت سیزدهم از طریق طبس وارد خراسان جنوبی شد وی بعد از استقبال مسئولین استانی و زیارت امامزاده حسین بن موسی الکاظم(ع) در جمع مردم این شهرستان با اشاره به ظرفیت معادن در خراسان جنوبی اظهارداشت: اگر موانع موجود رفع شود، شاهد رونق اشتغال در منطقه خواهیم بود.

وی با تاکید براینکه تصمیمات مهمی برای رفع محرومیت های خراسان جنوبی گرفته می شود، گفت: معادن خراسان جنوبی و ظرفیت های کشاورزی دو الویت است که وزارت خانه های مربوطه باید برای احیای این ظرفیت های بر زمین مانده پای کار بیایند.

آیت الله رئیسی افزود: انتقال آب برنامه ای بلند مدت برای تامین آب در استان های درگیر خشکسالی است.

وی گفت:  بلند مدت بودن این طرح ها نباید آنقدر طول بکشد که مردم احساس نا امیدی کنند.

رئیس جمهوری  مطرح کرد: برای حل مشکلات باید مسئله را شناخت، راهکارهای برون رفت از مشکلات را پیدا کرد و سپس اولویت ها را تعیین و با یک اراده جدی برای یک کار میدانی اقدام و عمل نمود

وی در ادامه سفر خود درجمع کارگران پرورده شهرستان طبس با بیان اینکه بات توسعه این معدن نیاز کشور به واردات رفع خواهد شد، بیان داشت: تکمیل زیرساخت ها و توجه به حقوق کارگران دو شرط توسعه معدن پروده شهرستان طبس است.

رئیس جمهور به همراه چند تن از وزرای دولت سیزدهم  از طریق فرودگاه بین المللی شهید کاوه در ادامه سفر استانی به خراسان جنوبی وارد بیرجند شد.

انتهای پیام/ 

زمان انتشار: جمعه ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۱:۵۴

شناسه خبر: 98204

مطالب مرتبط :
ببب

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان:

لزوم توجه به طرح های نیمه‌تمام/عدم تفکیک ۲۸ هزار طرح نیمه‌تمام در سامانه بازار الکترونیک

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی لرستان گفت: در سامانه بازار الکترونیک ۲۸ هزار طرح نیمه‌تمام ارائه‌شده که تفکیک نشده اند و بخش خصوصی به دلیل نامشخص بودن جزئیات رغبتی به ساماندهی آنها نشان نمی‌دهد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب