ابتکار خوزستانی ها برای مقابله با کرونا/سالگرد شهید مدافع حرم در فضای مجازی برگزار شد

خانواده شهید مصطفی رشیدپور از شهدای مدافع حرم استان خوزستان به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا سالگرد این شهید والامقام را به صورت مجازی برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، خانواده شهید مصطفی رشیدپور از شهدای مدافع حرم استان خوزستان به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کرونا سالگرد شهادت این شهید والامقام را به صورت مجازی برگزار کردند.

این مراسم مجازی همزمان با ایام سالگرد شهادت رزمنده دلیر شهید مصطفی رشیدپور از شهدای مدافع حرم استان خوزستان برگزار شد و تعداد زیادی از هموطنان از سراسر کشور در آن حضور یافتند.

یکی از برنامه های سالگرد شهادت رزمنده دلیر شهید مصطفی رشیدپور از شهدای مدافع حرم استان خوزستان ختم قرآن به صورت مجازی بود که علاقه مندان در آن حضور یافتند و قرآن را به یاد این شهید والامقام ختم کردند.

در این ختم مجازی هر شرکت کننده حداقل یک جزء قرآن را انتخاب می کرد و در خانه و یا محل کار آن را قرائت و ثواب قرائش را به شهید مصطفی رشیدپور از شهدای مدافع حرم استان خوزستان هدیه کرد.

علی رشیدپور برادر شهید مدافع حرم مصطفی رشیدپور در گفت و با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان اظهار کرد: به دلیل شرایط قرمز کرونا در شهرستان اهواز و استان خوزستان نتوانستیم سالگرد شهید را برگزار کنیم.

وی در همین ارتباط بیان کرد: خوشبختانه با همت دوستان سالگرد شهادت رزمنده دلیر شهید مصطفی رشیدپور از شهدای مدافع حرم استان خوزستان این برنامه را به صورت مجازی برگزار کردیم.

برادر شهید مدافع حرم مصطفی رشیدپور گفت: در این برنامه یک گروه به نام سردار بی قرار در شبکه های اجتماعی تشکیل شد ودوستان، آشنایان، فامیل و اقشار مختلف مردم در آن عضو شدند.

وی خاطرنشان کرد: در این گروه چندین بار قرآن به صورت مجازی به یاد شهید مصطفی رشیدپور از شهدای مدافع حرم استان خوزستان ختم شد.

رشیدپور در همین ارتباط عنوان کرد: همچنین برنامه ختم قرآن و ختم صلوات نیز از سوی بانوان گرامی همزمان با ایام سالگرد شهادت رزمنده دلیر شهید مصطفی رشیدپور از شهدای مدافع حرم استان خوزستان برگزار شد.

برادر شهید مدافع حرم مصطفی رشیدپور تصریح کرد: در برنامه های مجازی که برای سالگرد برادر شهید برگزار شد خداوند توفیق داد 5 بار قرآن ختم شود.

وی اضافه کرد: همچنین زیارت عاشورا نیز توسط تعدادی از هموطنان همزمان با سالگرد شهادت رزمنده دلیر شهید مصطفی رشیدپور از شهدای مدافع حرم استان خوزستان قرائت و به این شهید عزیز هدیه شد.

رشیدپور یادآور شد: امیدواریم برگزاری مراسمات یادبود شهدا و اموات به صورت مجازی برگزار شود تا این برای این کار فرهنگ سازی صورت گیرد.

شهید مصطفی رشیدپور در تاریخ یکم شهریور ماه سال 1347 دیده به جهان گشود و از سن 16 سالگی در سال 1362 به جبهه عازم شد.

این دلیرمرد در بیشتر عملیات‌ها و مناطق عملیاتی در دوران دفاع مقدس حضور فعال داشت به طوری که در عملیات‌هایی همچون خیبر، بدر، والفجر 8، کربلای 4، کربلای 5، نصر 4، نصر 8 و والفجر 10 حضور یافت.

شهید مصطفی رشید‌پور در بهمن سال 1394 در آزادسازی دو شهر شیعه‌نشین نبل و الزهرا در سوریه مجروح شد و پس از تحمل چند ماه درد و رنج مجروحیت سرانجام در روز یکشنبه هفتم شهریور ماه  سال 1395 به درجه رفیع شهادت نائل شد.

پیکر این شهید با حضور پرشور مردم و مسئولان صبح روز سه‌شنبه نهم شهریور ماه از حسینیه عاشقان ثارالله اهواز تا چهار راه سلمان فارسی تشییع شد و سپس در قطعه گلزار شهدای اهواز در کنار مزار شهید عباس کردانی، شهید علی‌محمد حسینی‌کاهکش، شهید داوود نریمیسا، شهید حجت‌الاسلام مصطفی خلیلی بلوطکی و شهید رضا عادلی کردزگنه، از شهدای عملیات آزادسازی شهرهای شیعه نشین نبل و الزهرا در سوریه و شهید مدافع حرم حجت‌الاسلام شیخ جابر حسین‌پور (زهیری) آرام گرفت.

شهید احمد رشیدپور برادر شهید مصطفی رشیدپور نیز در دوران دفاع مقدس به فیض شهادت نائل شد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۳:۳۰:۵۸

شناسه خبر: 98346

مطالب مرتبط :
کرونا و جهادگران

رییس بسیج مستضعفان کشور اعلام کرد

آغاز مرحله پنجم طرح شهید سلیمانی/ کمک ۲۰ میلیارد ریالی به دانش آموزان کهگیلویه و بویراحمد

ایام نوروز ۱۴۰۰ به دلیل افزایش حجم مسافرت ها در کشور طرح شهید سلیمانی دچار وقفه شد اما پس از آن اجرای مرحله یا گام پنجم این طرح ملی آغاز و بخش واکسیناسیون نیز به آن افزوده شد.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب