درمان عارضه‌های پوستی با کمک داروهای گیاهی

یک شرکت فناور مستقر در جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل موفق به ابداع نوعی محصول پماد گیاهی ترمیم کننده زخم و سوختگی شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اردبیل؛ درمان عارضه‌های پوستی از جمله زخم‌ها به کمک فناوری‌های پیشرفته گام‌های روبه‌جلویی را برداشته است و در همین راستا یک شرکت فناور  مستقر در جهاد دانشگاهی واحد استان اردبیل موفق به ابداع نوعی محصول پماد گیاهی ترمیم کننده زخم و سوختگی شده است.

مسیر پرپیچ و تلاطم بهبود زخم و سوختگی یکی از نیازهایی است که به کمک محصولات دانش‌بنیان شفا درمان پاک داروی سبز هموار شده و شرکت‌های دانش‌بنیان در تولید محصولات این حوزه به موفقیت‌های قابل توجهی دست یافته‌اند.

بر همین اساس یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی با کار پژوهشی روی پروژه‌های زخم و فناور، توانسته است محصولاتی را در این زمینه تولید کند.

دکتر سعید ناصری دارای دکتری تخصصی فارماکولوژی از دانشگاه علوم پزشکی آزاد اسلامی تهران، مدیر عامل شرکت شفا درمان پاک داروی سبز در زمینه تولید این محصول اظهار کرد: از سال 94 وارد مرکز رشد گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی اردبیل با طرح فناورانه پماد گیاهی زخم و سوختگی می شود ، این طرح اولین طرح بود که در همان ابتدای کار مطالعات بالینی انجام شد و با هم کاری و حمایت مرکز رشد جهاد دانشگاهی واحد اردبیل مطالعات تکمیلی شروع شد و در سال 95 این محصول ثبت اختراع شد و بعد از آن کارهای بنیادین آن را شروع کردیم که ما حصل آن چاپ مقاله در کشور انگلستان شد.

مدیر عامل شرکت شفا درمان پاک داروی سبز اظهار کرد: این پماد ترمیم کننده زخم دارای مواد موثره گیاهی مثل لاوسون و امگا۳ می باشد که وجود این ها در پماد باعث افزایش روند ترمیم و کاهش عفونت های زخم می گردد که در بحث درمان زخم ها و سوختگی یکی از موارد کلیدی و مهم می باشد.

وی افزود: در سال 96 به عنوان واحد برتر مرکز رشد جهاد دانشگاهی اردبیل انتخاب و در سال 98 در هفته پژوهش و فناوری به عنوان فناور برتر استان اردبیل انتخاب شدیم.

ناصری گفت: با توجه به اینکه رشته ما بیشتر با دارو سر و کار دارد و همچنین ما با متخصصان کار می کنیم در کنگره ها و نمایشگاه های جانبی این کنگره ها، خلا بزرگی را در این حوزه مشاهده کردیم که اکثر این داروها وارداتی هستند و هزینه بسیار بالایی دارند به همین خاطر به این فکر افتادیم که ترکیبی و یا محصولی داشته باشیم نسبت به موارد موجود در بازار تاثیرپذیری بیشتر داشته باشد و بتواند نیاز را برطرف نماید و با توجه به مستنداتی که داریم ترکیب ما خیلی سریعتر می تواند موثر باشد.

مدیر عامل شرکت شفا درمان پاک داروی سبز در ادامه افزود: بسیاری از مرگ و میرهایی که در دنیا رخ می دهد درصد بالای آن را در بخش سوختگی می توان مشاهده کرد. این ترکیب می تواند بار درمانی و خلاهای موجود در این حوزه را برطرف نماید و این پماد در مراحل کارآزمایی بالینی است که  در بیمارستان سوانح و سوختگی  امام موسی کاظم (ع) اصفهان در حال اجرا است.

وی تصریح کرد: این اولین اختراع بود و پس از آن روی ترکیبات دارویی دیگر کار کرده و ثبت اختراعشان را انجام دادیم که اولین اختراع موجب شد انرژی و انگیزه برای پیشرفت بیشتر شود طوری که توانستم در سایر طرح های مشابه نیز موفق عمل کنم.

ناصری افزود: ما با تیمی از متخصصین مختلف اعم از اساتید و دانشجوهای توانمند و نخبه  در تمام زمینه ها در خود استان و سایر دانشگاه ها به صورت کاملا تیمی کار می کنیم.

مرکز رشد گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی در حوزه گیاهان دارویی به واسطه واحد‌های فناور پرتلاش و متخصص ، کارهای بسیار ارزشمندی را انجام داده است ولی با این وجود منابع محدود است و انتظار می رود سایر مراکز علمی و دستگاه های متولی کمک کنند.

وی به دستاوردهای این شرکت اشاره کرد و گفت: ما به دانش فنی نانو پانسمان رسیدیم و انتظار می رود مراکز علمی از این محصول حمایت کنند. علاوه بر این محصولاتی که تولید کرده ایم، مکملی را تولید کردیم که برای افزایش سیستم ایمنی بدن مفید است که فقط نمونه آمریکایی دارد و ما می توانیم با هزینه کمتر از این نمونه آن را در ایران تولید کنیم.

مدیر عامل شرکت شفا درمان پاک داروی سبز عنوان کرد: با توجه به شرایطی که کشور با آن مواجه است و شرایطی که بازار کار دارد توصیه من به دانشجوها این است که نمره محور نباشند و فقط به این فکر نکنند که مدرکی را بگیرند و تمام شود، سعی کنند در حوزه های مختلف در رشته خود صاحب مهارتی شوند که بتوانند از آن حرفه استفاده کنند و این جوان ها خودشان می توانند به عنوان یک فناور شناخته شوند این تنها با داشتن روحیه خودباوری امکان پذیر است.

وی در ادامه افزود: پیشنهاد من به مسئولین این است که از قشر جوان حمایت کنند و اینطور نباشد که جوانانی که در این کشور مانده و برای پیشرفت و آبادانی کشور تلاش می کنند و صاحب فناوری هستند، پشیمان شوند.

ناصری تصریح کرد: انتظارات فناوران این است که حمایت های آنها صرفا به تقدیر و تشکر در  مراسمات مختلف منتهی نشود و این حمایت ها عملا  تداوم یابد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۱ آبان ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 99505

مطالب مرتبط :
پیشرفت در درمان بیماری‌ها با کمک داروهای گیاهی

پیشرفت در درمان بیماری‌ها با کمک داروهای گیاهی

پژوهشگران یک شرکت دانش‌بنیان با تولید داروهای گیاهیِ کاملا طبیعی، سازگار با بدن، طول درمان کوتاه و عوارض کمتر گام بلندی در درمان بسیاری از بیماری‌ها در راستای سلامتی هموطنان خود برداشته‌اند.

آیا درماتیت درمان قطعی دارد؟

آیا درماتیت درمان قطعی دارد؟

یک متخصص پوست و مو با اشاره به اینکه درماتیت عارضه رایج پوست دست است، تصریح کرد: اگزما هم می‌‏تواند دلایل ژنتیکی داشته باشد و هم بر اثر انواع عوامل حساسیت ‏زای محیطی یا مواد آلرژیک به وجود بیاید. 

عكس

روشهايي براي رهايي از كهير

کهیر یک عارضه پوستی است که به صورت ضایعات متورم، قرمز و خارش دار ظاهر می شود. کهیر به صورت حاد، مزمن و فیزیکی بروز می کند و عوامل گوناگونی موجب بروز انواع کهیر می شوند.

ف

فرمانده سپاه خراسان شمالی:

برگزاری یادواره شهدا برای نسل امروز ضرورت دارد/ امنیت امروز کشور به دلیل فداکاری شهداست

سردار فرجی گفت: برگزاری یادواره شهدا برای نسل امروز و دیروز یک نیاز است تا نسل امروز با شهدا آشنا شوند و نسل دیروز باری دیگر انرژی شهدا را کسب کنند.

دانش آموختگان رشته‌های علوم پایه پزشکی و داروسازی دوره تعهد می‌گذرانند

صفوی عنوان کرد:

دانش آموختگان رشته‌های علوم پایه پزشکی و داروسازی دوره تعهد می‌گذرانند

مدیر مرکز رشد فناوری فرآورده‌های تخصصی گیاهان دارویی دانشگاه آزاد اسلامی استان اصفهان از فراهم شدن امکان گذراندن دوره تعهد دانش آموختگان رشته‌های تخصصی علوم پایه پزشکی و داروسازی در شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های مستقر در مراکز رشد دارای مجوز و پارك‌هاي فناوري سلامت خبر داد.

سرپرست دانشگاه پیام‌نور منصوب شد

با حکم وزیر علوم؛

سرپرست دانشگاه پیام‌نور منصوب شد

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی دکتر «ابراهیم تقی‌زاده» را به عنوان سرپرست «دانشگاه پیام‌نور» منصوب کرد.

خرمالو

خواص میوه خرمالو برای سلامتی چیست؟

خرمالو ترکیبات مغذی فراوانی در خود گنجانده و برای سلامتی بسیار مفید است،

​چاپ کتاب« دانش بومی و کاربردهای درمانی گیاهان دارویی خراسان جنوبی»

توسط سازمان انتشارات جهاددانشگاهی صورت گرفت

​چاپ کتاب« دانش بومی و کاربردهای درمانی گیاهان دارویی خراسان جنوبی»

کتاب« دانش بومی و کاربردهای درمانی گیاهان دارویی خراسان جنوبی» توسط سازمان انتشارات جهاددانشگاهی به چاپ رسید.

مسیر توسعه فناوری و نوآوری گیاهان دارویی در ایران

درمان بیماری های متابولیک با استفاده از داروهای گیاهی

اختلال متابولیک به واکنش‌های شیمیایی غیرطبیعی می گویند که علایمی مانند: لتارژی، کاهش وزن، یرقان و تشنج. این علائم بر حسب نوع بیماری نشان می دهد. در ادامه به بررسی این بیماری و راهکار جدید با توجه به بهره مندی از گیاهان دارویی می پردازیم.

زخم

دستاورد جدید متخصصان کرمانشاهی؛ ساخت پماد گیاهی برای درمان زخم پای دیابتی

پمادی کاملا بومی در درمان زخم پای دیابتی توسط تیمی از متخصصان کرمانشاهی اختراع و به‌زودی توسط بنیاد تعاون سپاه به مرحله تولید گسترده خواهد رسید.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب