از قدردانی رئیس جمهور تا ابراز نگرانی وزیر بهداشت از وضعیت کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

کد مطلب: 89307  |  تاريخ: شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۴:۲۶


در نشست ملی مقابله با بیماری کرونا مطرح شد

از قدردانی رئیس جمهور تا ابراز نگرانی وزیر بهداشت از وضعیت کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

حسن روحانی از اقدامات خوب مردم، استاندار و ستاد مقابله با بیماری کرونا در کهگیلویه و بویراحمد قدردانی کرد.ضمن اینکه وزیر بهداشت از وضعیت کرونا در این استان با توجه به همجواری با سه استان دارای وضعیت قرمز ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد، نشست وئدیو کنفرانس استانداران دو استان زنجان و کهگیلویه و بویراحمد با رئیس جمهور برگزار شد که در این نشست وضعیت قرمز کرونا در استان زنجان اعلام شد اما کهگیلویه و بویراحمد به عنوان موفق‌ترین استان در مدیریت پیشگیری از بیماری کرونا معرفی شد و همین موضوع تقدیر و تشکر ویژه رئیس جمهور را به همراه داشت.

حسن روحانی پس از گزارش رئیس دانشگاه علوم پزشکی و استاندار کهگیلویه و بویراحمد از اقدامات و همکاری مردم، استاندار و ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در این استان تشکر و قدردانی کرد.

البته وزیر بهداشت نسبت به وضعیت استان طی روزهای آینده ابراز نگرانی کرد و گفت: کهگیلویه و بویراحمد به مانند خوزستان پیک بیماری را پشت سر نگذاشته و ممکن است طی روزهای آینده با شرایط سخت بیماری کرونا مواجه شود.

وی با اشاره به گردشگرپذیر بودن و آب و هوای خوب استان کهگیلویه و بویراحمد خصوصا شهر سی سخت گفت: این استان دارای یک فرهنگ کوچ‌نشیتی است لذا با توجه گردشگر پذیر بودن و داشتن آب و هوای خوب  تمنا می‌کنم مسوولان مراقبت‌ها و رصدها را بیشتر کنند تا از افزایش شیوع بیماری کرونا در استان جلوگیری شود.

دکتر نمکی در پایان خطاب به مسوولان استان خواستار مدیریت این شرایط شد.

در ادامه استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص علت نگرانی وزیر بهداشت گفت: قرار گرفتن کهگیلویه و بویراحمد در میان سه استان فارس، بوشهر و خوزستان با وضعیت قرمز موجب شد وزیر بهداشت در ستاد ملی کرونا اظهار نگرانی کند و اگر مردم غفلت کنند و همکاری کمتری داشته باشند و عادی‌انگاری صورت گیرد با پیک خطرناک بیماری مواجه شوند.

حسین کلانتری در پایان با اشاره به شرایط کنونی کرونا به مردم توصیه کرد بدون ماسک از خانه خارج نشوند، ضمن اینکه عروسی‌ها تا اطلاع ثانوی به تعویق بیفتد و مراسمات با حداقل جمعیت برگزار شود.

انتهای پیام/


http://stnews.ir/content/news/89307/از قدردانی رئیس جمهور تا ابراز نگرانی وزیر بهداشت از وضعیت کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

چاپ خبر