نخبگان کشور توانایی رفع تمام مشکلات را دارند

کد مطلب: 90588  |  تاريخ: چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹  |  ساعت: ۰۷:۱۰


رئیس سازمان بسیج علمی یزد:

نخبگان کشور توانایی رفع تمام مشکلات را دارند

میرقانعی رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد تاکید کرد: کشور ما نخبگان و نیرو هایی دارد که ثابت کرده اند اگر به آنها بها بدهیم توانایی انجام هر کاری را دارند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از یزد؛ سیدمحمد میرقانعی رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان یزد روز گذشته در بازدید از کارگاه تولید قطعات لاستیکی در میبد عنوان کرد: متاسفانه برخی از صنعتگران ما سواد صنعتی ندارند، زیرا افرادی بوده اند که به واسطه سرمایه ای که داشتند وارد صنعت شدند. همین موضوع مایه ایجاد رانت و انحصار می شود فلذا اجازه ورود افراد دیگر به این حوزه را نمی دهند.

وی تاکید کرد: بسیاری از مشکلات نیروهای تحصیلکرده و فنی ما اکنون همین انحصار طلبی هاست.

 میرقانعی همچنین از نبود نگاه مثبت به توان نیروهای داخل ابراز نارضایتی کرد و افزود: کشور ما نخبگان و نیرو هایی دارد که ثابت کرده اند اگر به آنها بها بدهیم توانایی انجام هر کاری را دارند.

نبی پور مسئول کارگاه تولید قطعات لاستیکی صنعتی نیز  در جریان این بازدید با تشریح فعالیت های این کارگاه عنوان کرد: از سال ۷۲ تا کنون که بنده فعالیت خود را آغاز کرده ام هیچ گونه حمایتی از سوی دستگاه ها ندیده ام.

 وی گفت: اوایل مشکلات بسیاری داشتیم زیرا واردات فوق العاده آسان بود و متاسفانه بهایی به کار ما داده نمی شد.اما در دو سه سال گذشته رفته رفته با تشدید تحریم‌ها نگاه به داخل نیز افزایش پیدا کرد و صنعت تازه به سمت ما آمد

وی تاکید کرد: خوشبختانه کیفیت کار بسیار خوب بوده و  اکنون توانایی تولید هر گونه قطعه مورد نیاز صنایع را داریم.

 

 


http://stnews.ir/content/news/90588/نخبگان کشور توانایی رفع تمام مشکلات را دارند

چاپ خبر