آموزش سواد رسانه ای در بین آحاد جامعه ضرورت دارد

کد مطلب: 91228  |  تاريخ: یکشنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۹  |  ساعت: ۱۷:۱۳


فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری؛

آموزش سواد رسانه ای در بین آحاد جامعه ضرورت دارد

فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری گفت: برخی از کاربران فضای مجازی امنیت روانی جامعه را بهم ریخته اند و نیاز است که آموزش سواد رسانه ای برای مردم گذاشته شود که همه چیز را که در فضای مجازی گفته می شود باور نکنند.

به گزارش  خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری  ؛ سردار منوچهر امان اللهی فرمانده نیروی انتظامی چهارمحال و بختیاری بعد از ظهر امروز در نشست با فعالان فضای مجازی اظهار کرد: برای امنیت جامعه چه از لحاظ روانی و چه اجتماعی لازم است که از همه ظرفیت ها استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه ریشه ناهنجاری ها نداشتن مهارت و ندیدن آموزش های لازم است  تصریح کرد: لازم است در حوزه فرهنگ و آموزش اقدامات موثری صورت گیرد.

امان اللهی با بیان اینکه امروزنقش فضای مجازی برای همگان مشخص است تشریح کرد: داشتن سواد رسانه ای یکی از ضروریات است که لازم است به همه اقشار جامعه آن را آموزش داد.

وی با تاکید بر اینکه امروز فضای مجازی در بین مردم می تواند هم اثر سو و هم اثر مثبتی داشته باشد گفت: فعالان فضای مجازی در این استان باید بکوشند که واقعیت ها را به گوش مردم برسانند و مثبت نگر باشند.

امان اللهی با تاکید بر اینکه انتقاد و مطابه گری حتما" باید باشد اما در کنار آن به شرایط و ظرفیت ها نیز توجه شود گفت: هر انتقاد درست و سازنده ای را ما میپذیریم و هرکجا واکنش بی جا باشد پیگیر مسئله می شویم.

وی با تاکید بر اینکه با افرادی که بخواهند امنیت را برای مردم خدشه دار کنند گفت: طی یک هفته اخبر با اراذل و اوباش برخورد شدید و قاطعی صورت گرفت.

امان اللهی در پایان با تاکید بر اینکه فعالان فضای مجازی پل ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند گفت: فعالان فضای مجازی واقعیت ها را به مردم انتقال دهند و هدفشان کمک به جامعه و مردم باشد.

انتهای پیام/1020

 


http://stnews.ir/content/news/91228/آموزش سواد رسانه ای در بین آحاد جامعه ضرورت دارد

چاپ خبر