واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان ,علمی، پژوهشی و فناوری

ایده‌های نوآورانه حوزه معدن تبادل شدند

رویداد فناورانه معدنی با هدف فراهم کردن بستر مناسب برای تعامل میان دانشجویان، فناوران و شرکت‌های دانش‌بنیان توسط «ایمینو» برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری : رویداد فناورانه معدنی با محوریت رسوخ فناوری در این حوزه و تعامل میان فعالان زیست‌بوم معدنی توسط طرح ایجاد زیست بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی برگزار شد تا بستری مناسب برای تعامل هدفمند متخصصان و فناوران در حوزه‌های مختلف فناوری و ارتباط موثر این دو گروه با یکدیگر در بزرگترین معدن منگنز کشور فراهم شود.

در این رویداد، نشستی با محوریت ارائه توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان و تیم‌های استارت‌آپی برگزار شد. در این نشست به نوبت تیم‌های رایان زمین نقش تک، ایده بنیان راد، ماین رویش، هیرکان، آلکالن، گوهرپژوهان سپندار، ویراماین و ماهیار ماشین توانمندی‌های خود را تشریح و در پایان پرسش و پاسخ میان تیم‌ها و کارشناسان فنی معدن صورت گرفت.

در ادامه این رویداد فناورانه، فعالان شرکت‌های دانش‌بنیان، فناوران و نوآوران از معدن زیرزمینی ونارچ بازدید کردند و زمینه برای به اشتراک‌گذاری تجربه‌ها، تعامل دانشجویان و علاقمند با متخصصان این حوزه و ارتباط مؤثر با یکدیگر برای استفاده از ظرفیت متخصصان و فرهیختگان دانشگاهی در جهت رفع چالش‌های فناورانه موجود در صنایع فراهم شد.

طرح ایجاد زیست بوم نوآوری و فناوری بخش معدن و صنایع معدنی با حمایت معاونت علمی ریاست جمهوری و با هدف انتقال دانش و فناوری‌های نوین به چرخه معدن و صنایع معدنی کشور زمینه را برای سیاستگذاری، تسهیلگری، شبکه‌سازی و توسعه بازار فراهم کرده است. این مرکز در راستای ایجاد و خلق استارت‌آپ‌ها، توسعه کسب و کار‌های نوپا، تجاری‌سازی محصولات و خدمات شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور فعالیت دارد و تا کنون بیش از ۳۲ استارت‌آپ را پذیرش، هدایت و راهبری کرده و موفق شده است از ۸۴ شرکت دانش بنیان حمایت کند

https://stnews.ir/short/46gMe
اخبار مرتبط
تبادل نظر
نام:
ایمیل: ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد کنید
نظر:
دسته بندی ها
علم و فناوری
دانشگاه‌
رشد و نوآوری
مستندات علمی
همایش
دانش بنیان
سلامت