واحدهای فناور و شرکت‌های دانش‌بنیان ,علمی، پژوهشی و فناوری

دانش بنیان کردن رکن اساسی افزایش بهره‌وری تولید

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان گفت: مهمترین رکن افزایش بهره وری، دانش بنیان کردن از طریق فناوری روز است که این علم توسط نخبگان، محققان و دانشمندان تولید می شود.

به گزارش «خبرگزاری علم و فناوری»؛ رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان افزود: علاوه بر امنیت غذایی منابع تولید اعم از آب، خاک، ژنتیک گیاهی و جانوری باید حفظ شود و به نسل های دیگر انتقال داده شود.

وی تصریح کرد: تغییرات اقلیمی، گرمایش کره زمین ، خشکسالی ها و سیلاب ها روز به روز شرایط تولید را سخت تر می کند.

اندرزیان با بیان اینکه در شرایط کنونی که منابع تولید در حال کاهش است برای افزایش تولید مواد غذایی  به ازای هر واحد تولید باید بهره وری را افزایش داد اظهار داشت: مهمترین رکن افزایش بهره وری ، دانش بنیان کردن از طریق فناوری روز است که این علم توسط نخبگان، محققان  و دانشمندان تولید می شود.

وی ادامه داد: روش ها و سیستم های سنتی دیگر جوابگوی افزایش تولید نیست و باید از روش های نوین مانند هوشمند سازی استفاده کرد و در این راستا نخبگان کشاورزی به فناوری کشاورزی ورود کرده اند.

رئیس مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی خوزستان اضافه کرد: یکی از چالش های اصلی ما نبود اعتبار کافی برای استفاده از فناوری های نوین و دانش بنیان کردن بخش کشاورزی است به طوریکه در سال گذشته ۵۰ درصد اعتبار تخصیص یافته در این حوزه جذب نشد.

وی تصریح کرد: ما از شرکت های دانش بنیان ، کشاورزان پیشرو و  نخبگانی که ایده و محصول دارند استقبال حمایت می کنیم.

https://stnews.ir/short/VlM3N
اخبار مرتبط
تبادل نظر
نام:
ایمیل: ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد کنید
نظر:
دسته بندی ها
علم و فناوری
دانشگاه‌
رشد و نوآوری
مستندات علمی
همایش
دانش بنیان
سلامت